Forum sojuszu DoH

Pomoc oraz zabawa

Ogłoszenie

Cieszmy sie

#1 2008-02-07 Feb 7 8:57:25

raw

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-05
Posty: 9
Punktów :   

NOWE ZASADY

Witam wszystkich,

Chciałem wyrazić swoją opinie na temat mass'a wysłanego ostatnio przez Bimber111. Wiem, że jestem nowy w sojuszu, ale gram już od dłuższego czasu (na innych serwerach) i w kilku dobrych sojuszach już byłem.

Po pierwsze uważam za nie uczciwy pomysł wywalania z sojuszu ludzi poniżej xxx popa. Można podnosić poprzeczkę dla wstępujących ale nie wywalać aktywnych członków sojuszu. Wywalać należy tzw. dupochronów, ludzi którzy są w sojuszu korzystają z jego ochrony a nie pomagają innym tylko ładują popa. Nie pop walczy a dobra pozycja w sojuszu rankingu nie gwarantuje wygranej serwera.

Co do obrony to moim zdaniem jedynym sensownym rozwiązaniem są wspólne akcje. Osoba odpowiedzialna za def (nazwijmy ją generał def) ustala z atakowanym graczem szczegóły (produkcja zboża, pojemność spichlerza, poziom murów/palisady/wałów) i podejmuje decyzję o postawieniu defa od wskazanej godziny (np. przed godziną spodziwanego ataku), rozsyła wiadomość mass i wszyscy mają coś podesłać na ten czas. Gracz i generał na bieżąco kontrolują stan wojsk, braki zboża, jeżeli jest taka potrzeba a def stoi dłużej rozsyła informację mass żeby podesłać zboże (do bronionej wioski można wysyłać więcej niż godz. produkcję zboża).
Sens tego jest taki, że im więcej wojska zgromadzimy tym mniejsze będą straty u nas a większe u atakującego. Ideałem jest sytuacja gdy agresor zobaczy informację "Nikt z Twoich posiłków nie wrócił" wtedy traci całe wojsko i jest z nim spokój na dłużej a do tego nie wie czym dysponujemy i będzie się bał zaatakować drugi raz.

Pozdrawiam
raw.

Offline

 

#2 2008-02-07 Feb 7 10:09:00

Myrdin

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 10
Punktów :   

Re: NOWE ZASADY

Witam!

Zgadzam się w całej rozciągłości.

W sprawie popa – mnie problem już nie dotyczy ale uważam za haniebny pomysł wyrzucania tych którzy mają poniżej 400. Chcemy mieć silny sojusz z silnymi członkami to nie należało przyjmować słabszych, jeśli już ich przyjęliśmy to za nich odpowiadamy, pacta sum servanda.
A tak na marginesie, gdy miałem 300 popa to moja armia zbliżała się do 170% tegoż (300 pretów, 100 centów, 50 legionistów i 50 ECków), w tej chwili przestałem rozwijać armię na rzecz osady – czy przez to że mój pop skoczył jestem bardziej przydatny dla sojuszu?

Przyłączam się do propozycji koordynowania defa. Uważam że w tej chwili jest to źle robione. Wysłałem dziś do EKWADORu 20 pretów – uważam że są bez sensu straceni. Def powinien być inaczej organizowany!!! Zdarzyło mi się bronić jednej osady przed wielokrotnie większym przeciwnikiem – nie organizowałem rozproszonej w czasie zrzutki tylko wszystkie jednostki (od kilku sojuszników) dotarły w tym samym czasie (dotarły w odstępach kilkuminutowych przy odległościach od 50 minut do 50 godzin) – agresor niczego się nie spodziewał i stracił wszystko (nigdy więcej nie zaatakował tej osady).
Ustalmy koordynatora i wysyłajmy nie po 20 ale po np. 200 jednostek defa. Jeżeli w atakowanej osadzie zgromadzimy kilka k defa to nawet SAS będzie miał problem.

Pozdrawiam
Myrdin

Offline

 

#3 2008-02-07 Feb 7 15:38:00

KOTLED

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-06
Posty: 12
Punktów :   

Re: NOWE ZASADY

Jestem nowa ale nie ciężko się z wami nie zgodzić ja też wysłałam do Ekwadoru pomoc ale co to za pomoc będzie u niego za 6 h z kawałkiem nie licząc że 13 ogólnie szło agresor jeśli wysyła bohatera to tylko sobie poziomy nabije na nich nic więcej.

Offline

 
Tutaj możesz wpisać treść, która ma się ukazać w stopce forum.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ak45.pun.pl www.kawaleriapolska.pun.pl www.bleachssx.pun.pl www.sbs.pun.pl www.world-of-naruto.pun.pl